Adam Walter Meisnerowicz obchodzi 40-lecie twórczości artystycznej. Otwarto wystawę w MDK "Szopienice-Giszowiec"
Było kolorowo, energetycznie i z uśmiechem - w sobotę, 20 maja w MDK „Szopienice-Giszowiec”, przy ulicy Hallera, zorganizowano spotkanie autorskie z katowickim artystą Adamem Walterem Meisnerowiczem z okazji 40-lecia jego twórczości malarskiej i poetyckiej. Od tego dnia w MDK można oglądać wystawę jego obrazów.
Wystawa w MDK „Szopienice-Giszowiec”
W sobotę, 20 maja, w filii Miejskiego Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ulicy Hallera w Katowicach otwarto wystawę obrazów Adama Waltera Meisnerowicza. Na inaugurację ekspozycji odbyło się spotkanie autorskie z artystą, który w tym roku obchodzi 40-lecie twórczości malarskiej i poetyckiej.
W czasie spotkania nie zabrakło barwnych wspomnień artysty z lat dziecięcych spędzanych w Katowicach oraz rozmów o inspiracjach jego sztuki. Mowa była między innymi o tym, dlaczego w jego abstrakcyjnej sztuce dominuje kolor pomarańczowy, a także o planach artysty na kosmiczną podróż. Uczestnicy spotkania usłyszeli opowiadanie autorstwa katowickiego artysty i wraz z nim mogli przyjrzeć się jego dziełom, począwszy od tych powstałych w latach 80-tych ubiegłego wieku.
Wystawę prac Miesnerowicza będzie można zobaczyć w MDK „Szopienice-Giszowiec”, przy ul Hallera 28, do 25 czerwca.
Adam Walter Meisnerowicz
Urodzony 01.10.1967 r. w Katowicach-Janowie, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku nauczycielskim w 1994 roku.
Z zamiłowania amator malarstwa, aktor, poeta, kompozytor poezji śpiewanej. Preferujący na początku swej drogi malarskiej pejzaże bajkowe oraz abstrakcję, w której zawiera alegorie, ukryte wątki rzeczywistości, niejednokrotnie przedstawiając - niczym mikroskop elektronowy - wnętrze przedmiotu i filozoficznych przemyśleń oraz doznań metafizycznych. Fantazje z zaświatów, bajkowe stwory, beboki, demony, erotyzm są odzwierciedleniem jego doznań.
Pierwsze kroki stawiał w Pałacu Młodzieży w Katowicach w pracowni plastycznej Pana Dzianowicza w latach 70-tych. Swój warsztat doskonalił na zajęciach plastycznych w Domach Kultury pod kierunkiem matki Ewy Zweiffel-Meisnerowicz uczennicy Olgierda Bierwiaczonka oraz ojca Piotra Meisnerowicza inż. projektanta, Ireny Langiewicz, Piotra Naliwajko, Joanny Strząbała, dr Moniki Panek.
Od lat 80-tych przedstawia swoją sztukę na wystawach indywidualnych i grupowych oraz na konkursach malarskich na terenie Śląska i Zagłębia. Uczestniczy w plenerach Grupy Janowskiej. Prace malarskie wynikają z głębokiego natchnienia i ładunku energii oraz wielu drastycznych przeżyć, pod których wpływem wrodzona nadwrażliwość spowodowała gwałtowną potrzebę twórczą, którą realizuje od 40 lat.Obecnie od 2021 roku doskonali swój warsztat z Grupą Janowską, dostrzeżony i zaproszony do niej przez Sabinę Pasoń.