Baseny w Katowicach biją rekordy popularności. Blisko 2 mln osób [Zdjęcia]
Katowickie baseny - zarówno te otwarte jak i zamknięte - biją rekordy popularności. Z których obiektów mieszkańcy korzystają najczęściej?
Baseny w Katowicach!
Baseny otwarte - Rolna, Bugla oraz basen przy ulicy Gliwickiej - które znajdują się pod opieką MOSiR-u Katowice, odwiedziło w tym roku ponad 111 tysięcy osób. Ponad 1,7 mln odwiedziło z kolei - od momentu otwarcia obiektów - baseny Zadole, Brynów i Burowiec należące do Katowickich Basenów.
Jak ustaliliśmy, ponad 730 tysięcy z Katowicką Kartą Mieszkańca, z którą korzystanie z basenu jest znacznie tańsze.
Bardzo nas cieszy, że baseny w Katowicach stały się tak popularne i zdobyły serca nie tylko mieszkańców, ale i przyjezdnych. Ilość użytkowników pokazuje, że spełniamy ich oczekiwania. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzają korzystający z naszych basenów, ale też czujemy się zobowiązani do nieustannego doskonalenia usług, aby stać się jeszcze lepszymi.
mówi w imieniu Katowickich Basenów i MOSiR Katowice, Wojciech Grabarczyk z KAW
Dla kogo Katowicka Karta Mieszkańca?
Kartę mogą otrzymać osoby, które spełnią co najmniej jeden z poniższych warunków:
- są zameldowane w Katowicach na pobyt stały (bez względu na wiek),
- są zameldowane na pobyt czasowy i rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę - jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
- rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę - jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
- przebywają w katowickich placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18 roku życia), a także wychowawcy i dyrektorzy tych placówek,
- studenci uczelni zameldowani w Katowicach na pobyt czasowy,
- osoby zameldowane na pobyt czasowy w Katowicach, które nie ukończyły 26 roku życia,
- osoby przebywające w całodobowej placówce pomocy społecznej na terenie miasta Katowice.
Karta, a może aplikacja?
Katowicką Kartę Mieszkańca można pozyskać w trzech różnych formach. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Kartę mieszkańca można uzyskać w wersji elektronicznej (samodzielnie mogą to zrobić tylko osoby zameldowane na stałe) - poprzez aplikację mobilną (Katowicka Karta Mieszkańca) lub stronę internetową.
Można też przypisać KKM do posiadanej karty bankowej (tzw. karta wirtualna) lub uzyskać kartę w wersji plastikowej (na wzór karty kredytowej). Wszystkich trzech form karty można używać jednocześnie lub korzystać z dowolnie wybranej przez siebie formy.
KKM wydawana jest bezterminowo, przy czym ograniczeniu podlegają uprawnienia do posiadania zniżek. Okres ważności uprawnień do zniżek wynosi 2 lata od daty wydania KKM, z możliwością odnowienia na kolejne okresy. W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały w Katowicach, przedłużenie okresu obowiązywania zniżek następować będzie automatycznie.
W pozostałych przypadkach, w celu odnowienia uprawnień należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta KKM, o czym osoby te są informowane poprzez preferowany przez siebie kanał komunikacji, tj. pocztą elektroniczną lub przez SMS.
Pełny wykaz zniżek oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: kkm.katowice.eu.