ExpoWELDING 2022 w MCK. Katowice staną się krajową stolicą spawalnictwa [Szczegóły]
Ma zastosowanie w wielu dziedzinach - od budownictwa, przez przemysł motoryzacyjny, po górnictwo i sektor morski. Spawalnictwo. W drugiej połowie października Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się, za sprawą 8. edycji targów ExpoWELDING (18-20.10.2022), jego krajową stolicą. To jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń poświęconych spawalnictwu w Polsce, którego marka wykracza poza granice naszego kraju.
ExpoWelding 2022 w Katowicach
Udział w imprezie potwierdziło do tej pory blisko 100 wystawców — czołowe polskie i zagraniczne firmy, działające w sektorze spawalnictwa i branżach pokrewnych. Trwa rejestracja uczestników (możliwa poprzez stronę: www.expowelding.pl), a w gronie gości targów znajdą się przedstawiciele przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive czy spożywczego.
Wśród firm prezentujących swoją ofertę podczas ExpoWELDING są m.in.:
- Bart,
- Bosch,
- Cloos Polska,
- IGM Robotersysteme,
- Kemppi,
- Migatronic,
- Multimet,
- Pemamek,
- Perun,
- Sap-Weld,
- Technika Spawalnicza,
- Valk Welding,
- Veltech,
- Voestalpine Böhler Welding.
Wystawcy zaprezentują szeroką gamę specjalistycznych rozwiązań — roboty i sprzęt spawalniczy, narzędzia oraz elektronarzędzia, urządzenia do spawania łukowego, elementy złączne, elektrody, a także instalacje ochronne i sanitarne, m.in. systemy odpylania procesowego.
ExpoWelding 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
Nowoczesne technologie w spawalnictwie, zrobotyzowane i zautomatyzowane systemy spawalnicze dla przemysłu, rozwiązania i produkty podnoszące bezpieczeństwo pracowników, jednym zdaniem międzynarodowe grono wystawców, liderów branży, prezentujących to, co w spawalnictwie najlepsze. Tak zapowiada się ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Jestem przekonana, że oferta wystawiennicza będzie interesująca dla osób zawodowo związanych z tym sektorem, niezależenie czy reprezentują mały czy wielki biznes.
mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWELDING
Spawalnictwo jest dziedziną, z której usług korzysta wiele branż, takich jak sektor motoryzacyjny, hutniczy, stalowy i górniczy. Atutem wydarzenia jest to, że wiele z przedsiębiorstw zlokalizowanych jest w naszym regionie. Bogaty program, uzupełniony o prestiżową konferencję, organizowaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicza - Instytut Spawalnictwa oraz inne wydarzenia sprawiają, że obecność w MCK w dniach 18-20 października to niemalże obowiązek.
dodaje
W czasie targów warto zarezerwować czas na odwiedzenie strefy Welding Zone. To przestrzeń, w której odbywać się będą rozmowy z przedstawicielami branży. Organizatorzy zapraszają do współpracy firmy, które będą bliżej prezentować swoje produkty bądź innowacyjne rozwiązania spawalnicze.
W formule zwięzłych case studies, wzbogaconych o multimedia, liderzy branży zaprezentują procesy spawalnicze wykorzystujące najnowsze urządzenia, narzędzia i rozwiązania, w tym zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, automaty czy oprogramowanie.
wyjaśnia Wioletta Błońska-Dudek
W trakcie targów wręczone zostaną również wyróżnienia The Best of Welding, których intencją jest docenienia najlepszych rozwiązań w branży. Organizatorzy zakończyli już przyjmowanie zgłoszeń. Trwa ocena wniosków, a w skład jury wchodzą eksperci, menadżerowie oraz przedstawiciele instytucji branżowych.
Pięć najlepszych technologii, urządzeń, osprzętu lub materiałów poznamy podczas gali zaplanowanej na 19 października, w drugim dniu ExpoWELDING. Tego dnia zaplanowano także Forum Stali Nierdzewnych organizowane przez Focus Nierdzewne, unikatowe wydarzenie uważane za jedno z najciekawszych i najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych.
Obok części wystawienniczej wydarzeniem w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie również forum dyskusji specjalistów.
O wybranych zagadnieniach dotyczących łączenia materiałów będą dyskutować uczestnicy 63. Międzynarodowej Konferencji Spawalniczej, jej tegoroczne motto brzmi „Spawalnictwo w sieci nowych możliwości" oraz 5. Międzynarodowego Seminarium Klejenia pt. „Klejenie w aplikacjach przemysłowych".
Oba wydarzenia przygotowuje Instytut Spawalnictwa Sieci Badawczej Łukasiewicz, patron honorowy targów ExpoWELDING. Organizatorom konferencji przyświeca idea integracji krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacja naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia organizowane jest we współpracy z bremeńskim Instytutem Technologii Wytwarzania i Badań Materiałów Stosowanych (Fraunhofer-Institut für Fertigungstechnik und Angewandte Materialforschung - IFAM).
W prawodawstwie europejskim widoczny jest trend nakierowania na nowe, duże programy badawcze, wykraczające poza wąsko rozumiane branże. W myśl tego założenia Łukasiewicz - Instytut Spawalnictwa stara się znaleźć swoje miejsce w obszarze badawczym UE i razem z międzynarodowymi partnerami kreować nową rzeczywistość. To poszerzanie współpracy i aktywne włącznie się w tematykę badawczą jest dla nas kluczową perspektywą na najbliższą przyszłość. Obecnie nie wystarczy skupiać się na wąskich dziedzinach: np. tylko na procesach spawania, niezbędne jest szersze spojrzenie i opanowanie kompetencji z różnych dziedzin. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w agendzie konferencji, do udziału w której serdecznie zapraszam.
mówi dyrektor Łukasiewicz - Instytutu Spawalnictwa, Adam Pietras
Rejestracja na Targi ExpoWELDING dostępna jest na stronie: www.expowelding.pl.