GKS Katowice na ostatniej prostej do Ekstraklasy. Katowiczanie wygrali sparing z Odrą Opole [Zdjęcia]

Mateusz Terech
07.07.2024Sportowe

GKS Katowice powoli kończy międzysezonowe przygotowania do występów w Ekstraklasie. W przedostatnim meczu kontrolnym przed zmaganiami na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, GieKSa pookonała Odrę Opole 2-0.

bramkarz Jakub Ojrzyński z Liverpool FC

GKS Katowice - Odra Opole. Końcówka przygotowań GieKSy

W sobotnie południe, 6 lipca, GKS Katowice w piątym letnim sparingu zmierzył się przy Bukowej z pierwszoligową Odrą Opole.

W składzie drużyny gospodarzy znalazł się bramkarz Jakub Ojrzyński z Liverpool FC. Już na początku dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Borja Galán. Bramkarz Odry odbił strzał na rzut wolny. Chwilę później Oskar Repka uderzył głową obok słupka po podaniu Marcina Wasielewskiego. Chwilę później Oskar Repka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Golkiper Odry dobrze jednak zareagował i najpierw obronił strzał Oskara, a chwilę później zatrzymał dobitkę Galána.

W 25. minucie z boiska zszedł Mateusz Marzec z powodu urazu. Jego miejsce zajął Grzegorz Rogala. GKS był bliski objęcia prowadzenia w końcówce pierwszej połowy. Po wrzutce w pole karne piłka spadła pod nogi Aleksandra Komora ustawionego tuż przed bramkarzem. Dobra reakcja obrońcy powstrzymała katowickiego zawodnika od skutecznego strzału. W 51. minucie w pole karne wpadł Lukas Klemenz. Bramkarzowi udało się zatrzymać jego uderzenie. Chwilę później głową próbował Galán, ale nie trafił w światło bramki.

W okolicach 60 minuty GKS ruszył z kontratakiem, ale podanie Marcin Wasielewskiego zostało przerwane przez obrońcę i jedyną nagrodą tej akcji był rzut rożny. Chwilę później po raz pierwszy w barwach GKS-u zagrał Sebastian Milewski. Katowiczanie naciskali, stwarzając więcej zagrożenia na połowie przeciwnika.

W końcu w 76. minucie Sebastian Bergier wykończył podanie w polu karnym i dał gospodarzom prowadzenie. Pięć minut później podwyższył je Szymon Krawczyk, który w polu karnym wykorzystał doskonałe podanie Shuna Shibaty. Wynik już nie uległ zmianie.

GKS Katowice 2-0 Odra Opole.

Tego samego dnia przy Bukowej odbył się "Dzień GieKSiarza 2024". Zorganizowano turniej piłkarski dla kibiców GieKSy.

Zobaczcie zdjęcia!

39 zdjęć

Dzień GieKSiarza 2024. Turniej kibiców oraz sparing GKS Katowice - Odra Opole

Więcej o przygotowaniach GieKSy do Ekstraklasy usłyszycie w naszej rozmowie mobilnego studia potalu WKATOWICACH.eu - KatoBusie! Gośćmi naszych dziennikarzy byli Rafał Górak i Adrian Błąd.

Finał Euro 2024. Gdzie oglądać mecz Hiszpania-Anglia w Katowicach?

GieKSa na Sztauwajerach! Prezentacja GKS-u Katowice przed startem sezonu w Ekstraklasie

Nowy stadion w Katowicach przybiera barwy GKS-u Katowice! Rozpoczął się montaż krzesełek na trybunach [Zdjęcia z drona + wideo]

Spotkanie prezydenta Katowic z piłkarkami GKS-u Katowice. Kobieca sekcja GieKSy o włos od zdobycia "podwójnej korony" w tym sezonie [Zdjęcia]

Tak wygląda terminarz GKS-u Katowice na sezon 2024/2025 w Ekstraklasie!