Kibice do Spodka wejdą wcześniej! Niespodzianka na Intel Extreme Masters 2022
Pierwszy tydzień emocji związanych z Intel Extreme Masters Katowice 2022 już za nami. Poznaliśmy uczestników fazy play-off turnieju Counter-Strike: Global Offensive, która odbędzie się już w najbliższy weekend, 25-27 lutego w katowickim Spodku. Kibice StarCraft II otrzymają wstęp na wydarzenie o dzień wcześniej, już od czwartku 24 lutego.
Zeszły tydzień oficjalnie rozpoczął zmagania najlepszych na świecie drużyn w CS:GO. Walka o 1 000 000 dolarów łącznej puli nagród i szansę udziału w finałach IEM Katowice 2022 od początku była zacięta. Wstępna faza turnieju szybko zweryfikowała formę drużyn uczestniczących w turnieju.
W fazie play-in rywalizowało 16 drużyn w walce o szansę na dostanie się do kolejnego etapu turnieju. W dalszej części turnieju, w rozgrywkach grupowych 8 najlepszych zespołów dołączyło do 8 bezpośrednio zakwalifikowanych. Przechodząc do fazy play-off pozostało już tylko 6 drużyn, z szansą na zwycięstwo.
Finały bez Polaków
Niestety, oczekiwania polskich kibiców pozostały niespełnione. Już na wczesnym etapie aktualny ESL Mistrz Polski, Wisła All in! Games Kraków uległa drużynom Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic. W stawce pozostali jednak jeszcze reprezentanci naszego kraju - Mateusz “mantuu” Wilczewski w zespole OG oraz Paweł „dycha” Dycha razem z Aleksandrem “hadesem” Miśkiewiczem w barwach ENCE. Mimo zaciętej rywalizacji OG i ENCE uległo rywalom, odpadając z turnieju.
W piątek rozpoczyna się faza ćwierćfinałowa turnieju. Wezmą w nich udział 4 drużyny, wśród których znajduje się obrońca tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, ekipa Gambit. W spotkaniach, które zostaną rozegrane w piątek 25 lutego, zmierzą się 2 pary:
- Gambit vs. Faze
- Virtus.pro vs. G2
Udział w półfinałach już w tym momencie zapewniły sobie zespoły Heroic oraz Natus Vincere. Ich zmagania odbędą się w sobotę 26 lutego. Z kolei dzień później, w niedzielę 27 lutego odbędzie się wielki finał, gdzie zwycięzca wzniesie legendarny puchar IEM Katowice do wtóru wiwatu uczestniczącej publiczności.
Gwiezdna batalia w StarCraft II
Już w najbliższą środę, 23 lutego, wystartuje turniej StarCraft® II. Trzydziestu sześciu zawodników stanie do walki o część z puli nagród wynoszącej aż pół miliona dolarów. Wśród uczestników znajdują się m.in. mistrz zeszłorocznej edycji, Riccardo “Reynor” Romiti, a także reprezentanci naszego kraju - Mikołaj “Elazer” Ogonowski oraz Piotr “Spirit” Walukiewicz.
W miniony weekend, organizator turnieju, firma ESL Gaming ogłosiła, że posiadacze biletów na turniej StarCraft® II otrzymają wyjątkowy prezent. Fani będą mogli kibicować na żywo o jednej dzień dłużej, ponieważ wstęp na IEM Katowice 2022 zostanie dla nich umożliwiony już od czwartku 24 lutego. Dla tych, którzy nie będą mogli obserwować zmagań w Katowicach, przygotowana została polska transmisja turnieju. Za biurkiem komentatorskim zasiądą w tym roku Igor „Indy” Kaczmarek, Michał „Zedd” Bogacz oraz Sebastian „Rodzyn” Leszczyński.
Gdzie oglądać
Dla kibiców, którzy zdecydują się pozostać przygotowano szereg atrakcji w ramach polskiej transmisji obu turniejów. Zmagania w CS:GO będzie można śledzić na kanale esl_csgo_pl na platformie Twitch.tv. Natomiast turniej w StarCraft® II będzie transmitowany na esl_sc2_pl
Więcej informacji na temat turnieju, dostępne jest na oficjalnej stronie IEM Katowice 2022. Oprócz tego zapraszamy do śledzenia kanałów społecznościowych CS ESL na platformach Twitter, Facebook oraz Instagram, a także tych związanych z SC2 na Twitterze i Facebooku.
O ESL Gaming
ESL Gaming jest największą na świecie firmą zajmującą się esportem i szeroko rozumianą branżą gamingową. Od 1994 roku firma kształtuje branżę i przewodzi innowacjom w esporcie i grach na skalę światową w najbardziej popularnych grach wideo z licznymi turniejami esportowymi online i offline, a także poprzez festiwale gamingowe. Firma odpowiada za organizację i produkcję prestiżowych międzynarodowych turniejów i rozgrywek ligowych w ramach ESL Pro Tour, w tym ESL One, Intel® Extreme Masters, DreamHack Masters, ESL Pro League i innych wydarzeń rozgrywanych na arenach wielkości stadionów sportowych. ESL Gaming jest również producentem i gospodarzem turniejów DreamHack Open, Mistrzostw Krajowych ESL, pucharów amatorskich, systemów matchmakingowych oraz festiwali gamingowych DreamHack. ESL Gaming jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy rozrywki cyfrowej.
IntelExtreme Masters to rozgrywki esportowe o najdłuższym na świecie stażu. Rozpoczęty w 2006 roku przez firmy Intel i ESL konkurs został rozegrany już w ponad 30 miastach na całym świecie, w których przeprowadzono turnieje dla 11 różnych tytułów gier. Fani esportu z ponad 180 państw regularnie biją rekordy IEM pod względem frekwencji zarówno na esportowych arenach, jak i oglądalności w Internecie. Dzięki inauguracji turnieju w maju 2017 roku w Australii, IEM odbył się już na 5 kontynentach. W trakcie ponad 75 wydarzeń IEM rozdzielonych zostało ponad 11 milionów dolarów nagród pieniężnych, które trafiły do największych esportowych talentów na całym świecie.