Kino Kosmos ponownie otwarte po remoncie! Repertuar pełen doskonałych filmów! [Zdjęcia]
Kino Kosmos po remontowej przerwie będzie znów dostępne dla mieszkańców Katowic. Sala Nostromo jest już gotowa na przyjęcie kinomanów, choć remont w obiekcie wciąż trwa. Seanse wracają na ekran tego studyjnego kina od 18 października.
Kino Kosmos ponownie otwiera się dla widzów
Miłośnicy kina w ostatnim czasie nie mogli odwiedzić katowickiego Kina Kosmos, ze względu na trwający w budynku remont. Teraz sala Nostromo wraca do użytku i będzie można znów wybrać się na seans na katowickiej Koszutce.
Prace remontowe objęły m.in. wentylację i klimatyzację sali Nostromo, która ponownie służy widzom od 18 października. Tego dnia zaplanowano kilka seansów oraz spotkanie z reżyserem:
- o godz. 16:00 - "Bulion i inne namiętności" francusko-wietnamskiego mistrza, Trana Anha Hunga, z Juliette Binoche i Benoîtem Magimelem ("Pianistka" Haneke, "Pacifiction" Serry, "Król tańczy" Corbiau);
- o godz. 18:30 JESTEM ERASMUSEM | film + spotkanie z reżyserem, Simone Borsci;
- a o godz. 20:10 "Joker: Folie à deux" Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą;
Druga, mniejsza sala katowickiego „Kosmosu” - Solaris - wraca niebawem. Tam również prowadzone są prace remontowe.
Pełny repertuar Kina Kosmos można znaleźć, klikając TUTAJ.
Kino Kosmos w Katowicach
„Kosmos” to legendarne kino znajdujące się na katowickiej Koszutce, które od powstania w 1965 roku gromadzi miłośników kina. W kinie na dwóch salach: Nostromo (367 miejsc) i Solaris (46 miejsc) oglądać można dobre kino, które zadowoli wytrawnych znawców sztuki filmowej, a także przyciągnie widzów spragnionych najgłośniejszych premier.
Kinem Kosmos w Katowicach (podobnie jak Światowidem i Rialto) kieruje Instytucja Filmowa Silesia Film. To jedno z kluczowych miejsc na kulturalnej i filmowej mapie Górnego Śląska. Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Jej początki sięgają połowy lat 40. XX wieku.
W naszym mobilnym studiu, Katobusie, we wrześniu 2024 roku gościliśmy m.in. dyrektorkę Instytucji Silesia Film, Ewę Sadkowską. Rozmowa do wysłuchania poniżej.