NOSPR zaprasza na warsztaty dla dzieci Głuchych, niedosłyszących i słyszących [Wideo]
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w ramach projektu „NOSPR udostępniony” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty muzyczno-kreatywne dla Głuchych, niedosłyszących i słyszących. W Muzeum Śląskim nadal możemy oglądać wystawę Głusza.
Warsztaty Dźwięków szukanie w NOSPR
Pierwsze warsztaty już się odbyły, ale kolejne przed nami. Są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych w wieku 16-30 lat, g/Głuchych, niedosłyszących i słyszących.
Warsztaty muzyczno-kreatywne Dźwięków szukanie są tłumaczone na PJM. Dają możliwość spotkania się dwóch kultur i dwóch światów, by wspólnie poszukiwać tego, co między nami — emocji, muzyki, wibracji i piękna.
Nadrzędnym celem warsztatów jest rozwój ekspresji twórczej z nastawieniem na muzykę improwizowaną. Uczestnicy będą propagować wiedzę i działania dążące do opracowywania własnych treści, swobodnej ich interpretacji muzycznej i ruchowej. Nie trzeba być perfekcyjnym - ważniejsze, by być otwartym to, co nas otacza oraz na samych siebie.
Warsztaty prowadzi Joanna Nawojska i tłumacz PJM. Najbliższe zajęcia odbędą się 24 listopada (czwartek) w godz. 16:00-19:00 w sali warsztatowej NOSPR. Wstęp za darmo, ale trzeba odebrać bezpłatną wejściówkę - TUTAJ.
Warsztaty Dźwięków miganie w NOSPR
Inne warsztaty organizowane przez NOSPR przeznaczone są dla dzieci g/Głuchych, niedosłyszących i słyszących w wieku wczesno-szkolnym/szkolnym.
Warsztaty Dźwięków miganie to przede wszystkim świetna zabawa dla każdego ich uczestnika. To efektowna i efektywna forma ćwiczeń rozwijających pamięć, koordynacje, koncentracje, rozumienie i przedstawianie emocji oraz uczących kreatywnego myślenia, a wszystko to w formie zajęć umuzykalniających dla słyszących, jak i słabosłyszących/niedosłyszących dzieci, tłumaczone na PJM.
Podczas warsztatów, opierających się na baśniowej tematyce, dzieci wyruszają w świat muzycznej bajki, którą napiszą, a może i zaśpiewają?
Prowadząca jest również Joanna Nawojska i towarzyszyć jej będzie tłumacz PJM. Warsztaty odbędą się 16 grudnia (piątek) w godz. 16:30-18:30 w sali warsztatowej NOSPR. Udział jest bezpłatny, ale trzeba pobrać wejściówkę. Formularz rejestracyjny ruszy 1 grudnia o godz. 14:00 - będzie można się zgłosić TUTAJ.
Muzeum Śląskie i Głusza
W Muzeum Śląskim cały czas dostępna jest wystawa Głusza. To rozbudowany projekt, którego częścią jest wystawa stworzona przez słyszących i głuchych kuratorów, dzięki czemu daje szansę zapoznania się z wizją świata zbudowaną na znakach i obrazach. Wystawa opowiada o tym, w jaki sposób język wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości, przybliża mało znaną, ale fascynującą kulturę i sztukę Głuchych.
Wystawa otwarta dla zwiedzających do 4 czerwca 2023 roku w Budynku Łaźni Muzeum Śląskiego (ul. T. Dobrowolskiego 1).
Więcej informacji znajdziecie W TYM MIEJSCU.