Nowe tablice adresowe w Śródmieściu i Nikiszowcu dla właściciela lub zarządcy. Za darmo i razem z montażem
Wykonawca nowych tablic Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach zgłosił zakończenie jednej z pierwszych części montażu. W obszarze wdrożeniowym nr 1, czyli w Śródmieściu i Nikiszowcu, właściciele lub zarządcy nieruchomości mogą bezpłatnie pozyskać tablice z numerem porządkowym budynku, czyli tzw. tablicę adresową. Co więcej, do końca kwietnia nie trzeba martwić się o montaż. Ten zupełnie za darmo zostanie wykonany przez firmę UTAL.
Etap pierwszy dobiega końca
Wykonawca, czyli spółka Utal, poinformowała o zakończeniu jednej z pierwszych części wdrażania Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach. Zgodnie z umową, tablice zostały zainstalowane w obszarze wdrożeniowym nr 1, czyli na terenie Śródmieścia i Nikiszowca. Następnie wykonawca zacznie montować je na pozostałym obszarze miasta.
Rozpoczęły się odbiory wykonanego zlecenia, ale cały czas mieszkańcy, właściciele i zarządcy nieruchomości mogą wystąpić z wnioskiem do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym prywatnej nieruchomości.
mówi dyrektor MZUiM w Katowicach, Piotr Handwerker
Bezpłatny montaż tylko do końca kwietnia
Aby zamówić nową tablicę adresową, wystarczy złożyć wniosek do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.
Dla uproszczenia procedury wniosek o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości wystarczy wysłać drogą elektroniczną.
mówi Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej
Projekt lokalizacji i treści tablicy z numerem domu można obejrzeć i pobrać za pomocą wyszukiwarki na stronie: linia-projekty.pl/simkatowice-adresy/, a skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.
Na stronie znajdziemy też wniosek, który należy przesłać do MZUiM oraz mapę obszaru, na którym możemy zamontować tablice w pierwszym etapie.
Ważną informacją jest to, że aby skorzystać z możliwości bezpłatnego montażu, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia. Później tablice nadal będą bezpłatnie wydawane przez MZUiM, ale tylko do rąk własnych właścicieli i zarządców nieruchomości, z obowiązkiem własnego montażu. Warto pośpieszyć się i zostawić montaż firmie, która zrobi to za nas.
zaznacza Piotr Handwerker
Mieszkańcy wybrali zwycięski wariant
Szacowany koszt realizacji inwestycji to 11,6 mln zł. Środki na ten cel w 100% pochodzą z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Dwa warianty do wyboru to efekt prac zespołu ekspertów, który został powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli prezydent Katowic oraz Grzegorz Hańderek, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Do udziału w zespole zostali zaproszeni m.in. eksperci z Akademii Sztuk Pięknych, przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miasta Katowice, a także przedstawiciele pracowni Linia z Wrocławia, która przygotowała pierwotną koncepcję SIM oraz firmy Utal, wykonującej oznakowanie. Zespół środowisk eksperckich, w tym przedstawiciele ASP, przygotował propozycje konkretnych rozwiązań, które zostały zaprezentowane na katowickim rynku. W tej sprawie uruchomiono sondaż. Swoje głosy oddało 7937 mieszkańców, spośród których 68,6% wskazało zwycięski wariant, a 31,4% opcję czarno-białą.
Projekty SIM, na które głosowali mieszkańcy, zostały przygotowane przez ekspertów ASP. Po konsultacjach, również społecznych, wypracowano charakterystyczną, nowoczesną oraz czytelną koncepcję Systemu Informacji Miejskiej, który wzmocni identyfikację wizualną Katowic.